Soutěže ZUŠ

Milí žáci, vážení rodiče,

po dvouleté přestávce se opět rozjíždějí soutěže žáků ZUŠ.  Všichni žáci, kteří se připravili do soutěže, si zaslouží velikou pochvalu a poděkovat se sluší i všem pedagogům a korepetitorům.

Realizace soutěží a přehlídek ZUŠ je finančně podpořena Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy.

Zlato v ústředním kole ve hře na příčnou flétnu získala dne 19. 5. 2022 Adélka Jiskrová. Máme z tohoto úspěchu velikou radost.

V ústředním kole soutěže ZUŠ ve hře na bicí nástroje, které se uskutečnilo 6. a 7. 5. 2022 v Holicích, získal bicí soubor BOBS I ve složení Jan Brýdl, Daniel Král a Petr Kazda první místo. Jakub Jovbak  přivezl krásnou 3. cenu. Gratulace soutěžícím i panu učiteli Janu Jovbakovi.

V krajském kole soutěžní přehlídky tanečního oboru, která se uskutečnila v úterý 26. 4. 2022 v Roškotově divadle v Ústí nad Orlicí, získaly choreografie Tanec skřítků a V mlhách bronzové pásmo. Tanec skřítků navíc získal zvláštní cenu poroty za vztah pohybu  a živé hudby.

Krajské kolo ve hře na dechové dřevěné nástroje ZUŠ Vysoké Mýto, 7. 4. 2022
1. místo s postupem do celostátního kola: Adéla Jiskrová (příčná flétna)
1. místo bez postupu: Adéla Ripplová (příčná flétna)
1. místo bez postupu: Rozálie Vavřínová (příčná flétna)
1. místo bez postupu: Mariana Melšová (příčná flétna)
1. místo bez postupu: Nicholas Pirkl (saxofon)
1. místo bez postupu: Oskar Štěrba (saxofon)
2. místo: Johana Beňová (příčná flétna)
2. místo: KLára Zahradníčková (saxofon)
2. místo: Jan Kazda (klarinet)
   
Krajské kolo ve hře na bicí nástroje ZUŠ Vysoké Mýto, 6. 4. 2022
1. místo s postupem do celostátního kola: Jakub Jovbak
1. místo bez postupu: Antonín Vavřín
1. místo s návrhem na postup: bicí soubor BOBS I
2. místo: Maxim Jůza, Štěpán Jandl
2. místo: Daniel Král, bicí soubor BOBS II
2. místo: Marek Connor Bigmore
3. místo: Petr Kazda
   
Krajské kolo ve hře na žesťové nástroje ZUŠ Vysoké Mýto, 6. 4. 2022
1. místo bez postupu: Josef Jareš (trubka)
1. místo bez postupu: František Veselý (tuba)
2. místo: Šimon Krčma (tenor)
3. místo: Marek Connor Bigmore (lesní roh)
3. místo: Marian Hošek (trubka)

Okresní kolo soutěžní přehlídky tanečního oboru, které se uskutečnilo v Tylově domě Poličce ve čtvrtek 24. 3. 2022, nás potěšilo krásnými výsledky.

Zlaté pásmo získaly choreografie "V mlhách" a "Tanec skřítků".

Stříbrné pásmo obdržely choreografie "V pasti" a "Nej-ku-la".

Dále jsme obdrželi tyto zvláštní ceny:

"Nej -ku-la" za hravost a využití rekvizity

"Tanec skřítků" za živelnost pohybu

"V pasti" - za lehkost pohybu

"V mlhách" - za scénické ztvárnění

Z krajského kola v sólovém zpěvu (23. 3. 2022. Pardubice, ZUŠ Havlíčkova)  přivezly naše žákyně Anna Vavřínová - 2. místo  a Sára Štýbnarové - 3. místo.

Školního kola ve hře na dechové nástroje, které se uskutečnilo 23. 2. 2022 v sále naší ZUŠ, se zúčastnilo 37 žáků, z toho 29 postoupilo do okresního kola.

Okresní kolo žestě - 15. 3. 2022, ZUŠ Jevíčko  
1. místo s postupem vybojovali:   
1. místo bez postupu:
Bigmore Marek Connor - lesní roh  Vomáčkový Amálie - lesní roh
Jareš Jaroslav - trubka Krčma Matěj - trubka
Hošek Marian - trubka Kalousek Matěj - trubka
Krčma Šimon - tenor Boštík Vojtěch - teno
Veslý František - tuba Flídr Jáchym - tuba
   
2. místo:  
Slámová Leontýna - lesní roh  
Kolář Vojtěch - trubka  
Kovář Matěj - trubka  
   
Okresní kolo dřeva - 14. 3. 2022, ZUŠ Svitavy  
Příčné flétny
 
1. místo s postupem: 1. místo bez postupu:
Adéla Jiskrová Veronika Kopecká
Johana Beňová Anežka Jiříčková
Adéla Ripplová Ivana Baňouchová
Rozálie Vavřínová Alena Sedláčková
Mariana Melšová  
  Zobcové flétny
2. místo: 1. místo bez postupu:
Terezka Pivoňková Veronika Kopecká
Alena Kratochvílová  
   
Klarinety  
1. místo s postupem:
 1. místo bez postupu:
Jan Kazda Metoděj Novák
   
Saxofony  
1. místo s postupem:  
Nicholas Pirkl  
Klára Zahradníčková  
Oskar štěrba  

Máme radost z úspěchů našich žáků, gratukujeme ke krásnému umístění a postupujícím držíme pěsti do krajského kola.

 

Okresní kolo v sólovém zpěvu – Polička, 24. 2. 2022

1. místo s postupem:                               Anna Vavřínová

1. místo s návrhem na postup:               Sára Štýbnarová

1. místo bez postupu:                               Zuzana Ripplová a Evelína Hárychová

2.     místo:                                                           Adéla Ripplová a Nela Mackerlová

3.    místo:                                                           Emma Witzová

 Radujeme se z krásného umístění a držíme pěsti do krajského kola, které se uskuteční 23. 3. 2022 v ZUŠ Havlíčkova, Pardubice.