Zápis do ZUŠ

Vážení rodiče,

zápis dětí do ZUŠ pro školní rok 2021/2022 bude probíhat v termínu 17. - 31. května 2021. Přihlásit své děti můžete do těchto oborů:                                               

OBOR HUDEBNÍ: Děti od 6 let (1. a 2. třída ZŠ) přijímáme do tzv. přípravné hudební výchovy. Tyto děti v prvním pololetí navštěvují pouze kolektivní výuku a až od 2. pololetí si volí svůj nástroj. Dětem starším (od 3. třídy výše) nabízíme tato studijní zaměření: klavír, varhany, klarinet, saxofon, zobcová flétna, příčná flétna, klasická kytara, sólový zpěv, sborový zpěv, housle, akordeon, bicí nástroje, trubka, lesní roh, baryton, tenor, pozoun, tuba, hra na keyboard.

Počítejte s tím, že při studiu  žáci navštěvují také hudební nauku, případně orchestr, komorní hru či sbor. Pro školní rok 2021/2022 z kapacitních důvodů nebudeme přijímat děti do výuky bicích nástrojů.

OBOR TANEČNÍ vede paní učitelka Pavlína Lipenská.  Nabízíme dvě studijní zaměření:  Balet (základy klasického tance) nebo Moderní a novodobý tanec.

OBOR VÝTVARNÝ: Děti se v hodinách učí nejrůznějším výtvarným technikám, pracují také s keramickou hlínou, textilem apod. Výuka probíhá 1x týdně ve smíšených skupinách. Vyučujícími jsou Šárka Franková a Michaela Kotlárová.

OBOR LITERÁRNĚ-DRAMATICKÝ vede Jana Paulová. Základem výuky tohoto oboru je tvořivá hra, jejímž prostřednictvím si žáci rozvíjejí pohybové, mluvní, herecké, slovesné, hudební i výtvarné schopnosti. Učí se vnímat druhé, vzájemně spolupracovat, tvořit s ostatními ve skupině a přijímat nové zkušenosti a vědomosti. Výuka probíhá 1-2x týdně ve smíšených skupinách.

Do tanečního, dramatického a výtvarného oboru přijímáme děti od pěti let.

Pro děti od 3 let nabízíme v rámci doplňkové činnosti zpívání ve sborečku „Pidihlásek a malým tanečníkům „Tancovánky“. Kontakty na vyučující: Pidihlásek: Lucie Vavřínová: 605 945 745, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., Tancovánky: Pavlína Lipenská: 721 338 952, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

K přihlášení dítěte a k rezervaci termínu využijte tuto interaktivní přihlášku: 

Online přihláška ke studiu ...

 

Pro přijetí je třeba, aby Vaše dítě vykonalo talentovou zkoušku. Zájemci o výtvarný obor nám mohou přinést již nakreslený libovolný obrázek. K přijetí do hudebního oboru si poslechneme jednu písničku, do dramatického oboru prosíme písničku či básničku. U tanečníků zkontrolujeme koordinaci pohybů a cítění hudby.

Vzhledem k mimořádným opatřením v souvislosti s Covid-19 se budeme snažit minimalizovat veškeré osobní kontakty v budovách ZUŠ. Prosíme, aby dítě doprovázel pouze jeden zákonný zástupce. Pro všechny osoby vstupující do budovy školy platí povinnost nemít příznaky virového onemocnění. Nezapomeňte si respirátory či roušky. Vše ještě upřesníme dle aktuální epidemiologické situace.

Další informace k zápisu dohledáte v záložce dokumenty, případně poradíme na telefonu 461 612 628.

Proč bychom se netěšili do ZUŠ?

https://youtu.be/6fR8bxPywOg